סובלים מעצירות כרונית? היא לא תהרוס לכם את החופשה

טיפול בעצירות כרונית

עצירות כרונית היא תופעה רפואית שמשפיעה מאוד על איכות החיים, וזאת מאחר ובמידה ואין פעילות תקינה של המעיים תדירות היציאות פוחתת ובהתאם לכך גם נגרמים כאבים עזים ואי נוחות מתמדת. כאשר הכאבים הללו מופיעים בזמן חופשה באילת, הם עלולים בסיכוי גבוה להשבית לחלוטין מפעילות וכן לגרום להרס מוחלט של חוויה לה ציפיתם מאוד, אך גם לפגיעה ממשית בבריאותכם. כאשר עצירות כרונית לא מטופלת היא יכולה לגרום למצב כמו חסימת מעיים שדורש התערבות רפואית ובשל כך הטיפול צריך להתבצע כבר עכשיו. אם אתם סובלים מעצירות, להלן מספר דרכים בהם ניתן לטפל, מתוך מטרה לצאת לחופשה המפנקת שלכם בעיר התיירות הרשמית של ישראל ללא תופעות לא נעימות הנלוות לעצירות:

שימוש בתוסף תזונה ייעודי

תוסף התזונה יובסלקס אן ג'י נחשב לתוסף תזונה פורץ דרך, וזאת בשל היותו תוסף תזונה המכיל פורמולות ייעודיות שנועדו לעודד את פעילות המעיים. מדובר בפורמולה טבעית לחלוטין המורכבת מצמחים המעודדים את הפעילות של התרוקנות המעיים מבלי להכניס כימיקלים לגוף. התוסף מאושר לשימוש ע"י משרד הבריאות ואינו גורם לתופעות לוואי, בשל המרכיבים הטבעיים. מאחר ומדובר בתוסף פורץ דרך הוא נחשב לאידיאלי בעבור מבוגרים הסובלים מעצירות כרונית, ועל כן דרך האתר הרשמי של הומאוטריט לאב תוכלו לבצע רכישה של התוסף מבלי לצאת מהבית, מתוך מטרה לקבל את היתרונות בהתאם להוראות המצוינות על גב התוסף. עם זאת, אין מדובר בתרופת קסם אלא בתוסף תזונה בלבד וכל שימוש צריך להתבצע רק לאחר התייעצות עם הרופא כמו גם אבחון של העצירות, לטובת קביעת תוכנית טיפול פרטנית וממוקדת.

שינויים בהרגלי התזונה

לתזונה שלכם יש משקל משמעותי מאוד בכל הקשור להתמודדות עם עצירות, וזאת בשל העובדה כי למזון עשיר בסיבים יש השפעה מיטבית על תופעה של עצירות. הקפידו לשלב בתזונה שלכם מזון עם ערך תזונתי גבוה כמו שיבולת שועל, פירות וירקות וכן שזיפים מיובשים אשר יכולים מאוד לסייע לטובת התמודדות עם תופעה של עצירות ובייחוד כאשר מדובר בעצירות כרונית.

פעילות גופנית

לאורח חיים בריא יש השפעה על העצירות, מאחר ופעילות גופנית ממריצה את הגוף ובהתאם לכך גם גורמת להגברת התנועתיות של מערכת העיכול והמעיים. הקפידו לבצע פעילות גופנית סדירה לפני החופשה (וכן האטרקציות והפעילויות המתוכננות) וגם במהלכה תוך שימת דגש על תרגילי כוח לצד תרגילים אירוביים וכן עבודה חזקה על רצפת האגן.

שתייה מוגברת

שתייה מועטה היא אחד מהגורמים הגורמים להתקשות של הצואה ובהתאם לכך להופעה של עצירות, ועל כן חשוב להרבות בשתייה של מים – לפחות 2 ליטר ביום. בכדי לעודד את פעילות המים רצוי לשלב גם שמן זית המגרה את פעילות העיכול ובהתאם לכך תורם לשחרור של הצואה.

סודה

סודה לשתייה היא מרכיב סודי שיכול מאוד לסייע לכם להתמודדות עם עצירות. מדוע? ובכן, כפית אחת של סודה לשתייה בתוך מים פושרים תפעיל מחדש את מערכת העיכול בזכות איזנם בשם  הביקרבונט שגורם לשחרור של גזים ובהתאם לכך גם להקלה מסוימת בתדירות היציאות.

 

לסיכום, חופשה באילת היא הזדמנות מושלמת לנשום עמוק, לנוח ולצבור זמן איכות. אולם, אם אתם סובלים מעצירות היא עלולה לגרום לכם לתחושה לא נעימה בלשון המעטה עד לכדי השבתה מוחלטת מפעילות. גשו לרופא לטובת אבחון וקבלת טיפול נקודתי והסתייעו בטיפים אותם הצגנו לכם כאן, לטובת שחרור והקלה. עצירות היא אינה גזרת גורל ולמרות המבוכה הכרוכה בכך, החופשה והבריאות שלכם חשובים הרבה יותר.

 

 

 

 

**המידע המוצג כאן הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא. לקבלת סיוע מקצועי יש לפנות לגורמי רפואה מוסמכים בתחום.

נגישות