החופשה באילת: האם כדאי לעשות זאת במהלך היריון מתקדם?

חופשה מפנקת באילת היא החלום של לא מעט נשים בהריון שרוצות לנוח, רגע לפני שמגיע בן או בת חדשים למשפחה. אולם, לחופשה באילת בזמן היריון מתקדם יש יתרונות וחסרונות אותם צריך להכיר ולדעת מראש, בכדי לבחון לעומק האם מדובר ברעיון טוב או שמא עדיף לדחות עד לאחר הלידה. בכדי לסייע לך להגיע להחלטה, להלן היתרונות והחסרונות של חופשה באילת במהלך היריון מתקדם.

מהם החסרונות של חופשה באילת בהריון מתקדם?

ראשית, צריך לקחת בחשבון כי אילת היא עיר מרוחקת ולכן ישנו רק בית חולים אחד שלרוב עמוס מאוד בחולים. אם חס וחלילה נקלעת למצב רפואי כמו למשל זיהום או אפילו לידה מוקדמת, את צריכה לקחת בחשבון כי תידרשי לנסוע לא מעט שעות בכדי לקבל טיפול רפואי או להמתין במוסד הרפואי בעיר. בנוסף, סיכונים כמו זיהום ברחם במהלך ההיריון עשויים להתרחש גם אצל נשים בריאות לחלוטין ועם היריון תקין, ועל כן היכולת לפנות לקבלת טיפול רפואי שהינו הכרחי במצב כזה היא מוגבלת מאחר וכאמור באילת יש בית חולים אחד בלבד. זאת ועוד, מזג האוויר באילת חם מאוד ברוב ימות השנה ואת נמצאת בסכנת התייבשות בעקבות החום וכן ההיריון המתקדם שמקשה על ההתנהלות היומיות, בוודאי אם את מחליטה לצאת לטיול ארוך בעיר. שיקול נוסף אותו  צריך לקחת בחשבון הוא הסיכוי להרעלת קיבה כמו גם הנסיעה הארוכה שצריכה להתבצע באמצעות הרכב, מאחר ולנשים אסור לטוס החל מהחודש השישי להריון. הנסיעה עצמה עלולה להקשות עלייך בייחוד בשל הצורך התכוף להתפנות, כמו גם העייפות הרבה ממנה סובלות לא מעט נשים בהריון. לכן, החסרונות לא פעם עולים על היתרונות ואותם צריך לקחת בחשבון במכלול השיקולים לפני שמחליטים לרכוש חבילת נופש לאילת.

חופשה באילת: האם כדאי לעשות זאת במהלך היריון מתקדם?

מהם היתרונות?

אילת היא עיר התיירות הרשמית של ישראל ומהווה  מקום שבו ניתן לנוח ולצבור כוחות רגע לפני הלידה. נוסף לכך, באילת ישנם לא מעט אטרקציות המיועדות לנשים בהריון כמו למשל טיפולי רפלקסולוגיה וכן מסאז'ים המיועדים לנשים בהריון אותם ניתן לקבל במסגרת השהות במלון או אצל מטפלים מוסמכים. זאת ועוד, בעבור הורים שרוצים לקחת רגע נשימה לפני הלידה מדובר במקום מושלם שיספק לך ולבן הזוג חופשה מושלמת הכוללת בין היתר בטן גב, שופינג וכן מזג אוויר נעים במידה ואת מתכננת לנסוע בתקופת החורף. בעבור נשים הריונות שמתגוררות באזור הדרום, הגישה לאילת היא מהירה ועל כן גם אם נקלעת למצב רפואי תוכלי לגשת במהירות לרופא המטפל שלך בעקבות היותך תושבת האזור. כמו כן, חשוב שתדעי כי אם באפשרותך לקבוע תור מהיר לרופא אז הזדקקת לו במהלך החופשה.

לסיכום, נסיעה לאילת מגלמת בחובה יתרונות וחסרונות בעבור נשים בהיריון. אם ההיריון שלך מוגדר מראש כהריון בסיכון, רצוי להתייעץ עם הרופא המטפל ולקחת במכלול השיקולים שלך ושל בן הזוג את ההיבט הרפואי כמו גם הקושי הכרוך בהליכה מרובה כאשר את מצויה בחודשי הריון מתקדמים. במידה והחלטת לנסוע, בדקי מראש היכן ממוקמת קופת החולים שבה את חברה וכן דאגי לעדכן את המלון לגבי היותך אישה בהריון. בנוסף, לפני שאת מחליטה לסגור התייעצי עם הרופא המטפל שלך בנוגע לחופשה, מתוך לקבל החלטה רפואית המבוססת על הרקע ועל אופי ההיריון שלך. בנוסף, אם את חברה בקהילה ברשתות החברתיות של הריוניות תוכלי לשאול שם ולהתייעץ עם נשים במצבך שנסעו לחופשה או החליטו לבטל, ובהתאם לכך לקבל החלטה. זכרי גם אם בחרת שלא לנסוע, תמיד יש הזדמנויות חדשות – גם אם תינוקות קטנים בהחלט אפשר להסתדר בחופשה בעיר ללא הפסקה.

נגישות