איך מגיעים לאילת

נסיעה לאילת יכולה להתבצע באמצעות אוטובוס, מטוס, רכב פרטי או הסעה פרטית. מה עדיף? להלן היתרונות והחסרונות – כך שתוכלו לקבל החלטה רגע לפני היציאה לחופשה.

נסיעה לאילת: מהן הדרכים במסגרתן ניתן להגיע?

מדי שנה מגיעים עשרות אלפי תיירים לעיר אילת, בין אם מדובר בתושבי הארץ ובין אם מדובר בתיירים שרוצים לקבל חוויה אותנטית ובלתי נשכחת בעיר שרק הולכת ומתפתחת מבחינת אטרקציות, מלונות ופעילויות. מאחר ומדינת ישראל היא מדינה קטנה מאוד, היכולת להגיע לאילת במהירות שמורה לכל אחד ואחת מאיתנו. עם זאת, בקבלת ההחלטות לגבי הנסיעה צריך לקחת בחשבון אלמנטים שונים כמו למשל הרכב הנוסעים. אם מדובר למשל בחופשה משפחתית בהשתתפות של ילדים קטנים, רצוי לבחור דווקא באופציה של טיסה ולא באופציה של רכב מאחר והנסיעה הארוכה עלולה להתיש אותם ולגרום לרמת עצבנות גבוהה. מצד שני, אם אתם רוצים לחסוך בעלויות ניתן בהחלט לבחור באופציה של אוטובוס. בכדי שתוכלו לקבל החלטה לגבי אופן ההגעה בחרנו להציג לכם את כל הדרכים – כולל יתרונות וחסרונות מתוך מטרה כי תוכלו לתכנן את הנסיעה על הצד הטוב ביותר:

נסיעה לאילת באוטובוס

הדרך הנפוצה ביותר להגיע לאילת היא באמצעות אוטובוס. מדובר באוטובוס של חברת אגד (קו 390) היוצא מדי יום מהתחנה המרכזית בתל אביב. בנוסף הקווים הבאים עוברים ליד העיר: קו 444, 340, 392,אם אתם מגיעים מאזור מרחוק מהעיר, ניתן לקחת רכבת לתחנה המרכזית או עד באר שבע ומשם להמשיך לאילת עם האוטובוס. בשנה האחרונה השיקה אגד אוטובוס תיירים חדש עם מושבים נוחים יותר, אולם החיסרון הוא שמדובר בנסיעה ארוכה – כמעט ארבע שעות (לא כולל עצירות) ולרוב האוטובוס עמוס בצעירים, ועל כן בעבור משפחות עם ילדים קטנים האופציה הזו פחות מתאימה.

טיסה

טיסות ישירות לאילת מתבצעות נכון להיום ע"י החברות ארקיע וישראייר. מדובר בטיסות יומיות שיוצאות מנמל התעופה דוב בתל אביב, נתב"ג או שדה התעופה בחיפה. הטיסה נמשכת כ 50 דק' ומסתיימת בשמלה התעופה החדש על שמם של אילן ואסף רמון. מדובר בנמל תעופה חדיש שבו הושקעו מאות מיליוני שקלים, אולם צריך לדעת כי השגה החדש ממוקם במרחק של 20 דק' מהעיר ולכן מיד לאחר הנחיתה נדרש לקחת מונית או לתאם הסעה אל מול המלון שלכם. בנוסף, מחירי הטיסות יחסית גבוהים ביחס לחלופות האחרות ואף מייקרות את עלות הנסיעה – בתנאי כי לא בדקתם מראש האם יש הטבות/מבצעים. בנוסף, מומלץ לתאם את הטיסה שלכם דווקא לתחילת שבוע או אמצע השבוע מאחר והמחירים בימים הללו נמוכים יותר מאשר בסופי השבוע העמוסים.

רכב

כמעט כל ישראלי מכיר את הדרך לאילת המתבצעת דרך כביש 90. מדובר בכביש הארוך ביותר במדינת ישראל והוא מגיע עד לנקודה הדרומית ביותר בעיר. הנסיעה ברכב מגלמת בחובה שורה של יתרונות: אפשרות לעצור במהלך הדרך בנקודות תצפית מרהיבות או באטרקציות כמו גם נוחות ועצמאות כך שניתן להשתמש ברכב גם בזמן החופשה. בנוסף לכך בעבור זוגות ומשפחות עם בני נוער מדובר בנסיעה מגבשת ונעימה. החיסרון של נהיגה ברכב נובע מכך כי מדובר בדרך מסוכנת (בשנים האחרונות נרשמו עשרות תאונות דרכים בכביש 90) והנהיגה עצמה עלולה לעייף מאוד. מעבר לכך, צריך לקחת בחשבון גם את עלויות הדלק וכן את החנייה – במידה ואינכם לנים במלון. אם בחרתם לסגור וילה או אכסנייה תצטרכו לחפש חנייה וגם לשלם עליה, ולכן מדובר בהיבט אותו צריך לקחת בחשבון כאשר בוחרים באופציה הזו.

הסעה פרטית

הסעה פרטית ניתן להזמין דרך חברות המתמחות בתחום ומספקות רכבים גדולים שמתאימים בעיקר לקבוצות. העלות הנסיעה משתנה בהתאם להרכב הנוסעים אולם ניתן לומר כי במידה ואתם מתכננים לצאת לחופשה קבוצתית עם בני המשפחה או אפילו עמיתים לעבודה, אפשרות של הסעה פרטית מהווה  פינוק אמיתי אך גם מגלמת בחובה סיכון מאחר וצריך לבחון כי החברה עמה אתם בוחרים להתקשר היא אכן חברה בעלת ניסיון וכזו שמספקת רכבים אמינים וממזוגים שיעניקו לכם ולנוכחים חווית נסיעה מושלמת בהתאם לתנאים שנקבעו מראש, החל ממקום האיסוף ועד לנקודות עצירה שאותן תרצו לבצע במסגרת הנסיעה. החיסרון הוא זמינות נמוכה יחסית של הסעות פרטיות כמו גם מספר מקומות מוגבל מאוד.

נגישות