תתחילו להרוויח מהשמש: למה בתי מלון באילת צריכים להתקין פאנלים סולאריים?

בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הנושא של אנרגיה ירוקה ובפרט על הלוחות הסולאריים, באמצעותם אפשר להמיר את אנרגית השמש לאנרגיה חשמלית ללא ניצול של מוצקים ופחם המזהמים את הסביבה. בעוד כיום אנו מדברים על שימוש של אחוזים בודדים באנרגיה סולארית לצורך הפקת חשמל מסך הפקת החשמל העולמית, מומחים מעריכים כי בעוד 20 שנים כחמישים אחוז מצריכת החשמל העולמית תעשה באופן הזה. ובעוד הדבר הזה צובר תאוצה והופך פופולרי ביותר בבתים פרטיים כאשר כיום ניתן לראות יותר ויותר גגות בארץ עם לוחות סולאריים להפקת חשמל מהשמש, נראה כי דווקא גופים מסחריים גדולים לא ממהרים לעשות את המהלך הזה שיכול לחסוך להם מאות אלפי שקלים מדי שנה ולעשות טוב גם לנו הצרכנים. דוגמה נפלאה לכך היא העיר אילת שטופת השמש שגם מלאה במלונות המעודדים את תעשיית התיירות. אנו רוצים להסביר מדוע מדובר על מהלך כל כך משתלם עבורם.

השקעה בטוחה

אם תשאלו את יזמי הפרויקט של wr solar ובאופן כללי את כל מי שעוסק בתחום של אנרגיה סולארית, מדובר כמעט בכל מצב על השקעה בטוחה. מה שקורה בעצם זה שמתקינים באופן חד פעמי מערכת של לוחות סולאריים על גג בית וכך מפיקים את החשמל באופן עצמאי. כגודל הגג והבית כך גודל ההשקעה, אך בהתאמה כך גודל החיסכון. המשמעות של הדבר היא שבשנים הראשונות חשבון החשמל שמצטמצם משמעותית ולפעמים מתבטל לחלוטין מחזיר את ההשקעה על התקנת המערכת, ולאחר מכן מדובר על חיסכון קבוע ובעצם על רווח נקי.

תתחילו להרוויח מהשמש: למה בתי מלון באילת צריכים להתקין פאנלים סולאריים?

אפשר גם להרוויח

ואם החיסכון הכספי המשמעותי בכל חודש לא מספיק, שווה לדעת שבאמצעות מערכת סולארית אפשר גם להרוויח. בהרבה מאד מקרים קורה מצב של ייצור חשמל עודף, ואת העודפים מוכרים לחברת החשמל בעלות מוסכמת מראש וכך אפשר לייצר הכנסה פסיבית.

למה דווקא בבתי המלון באילת?

צריך לזכור שאת המערכת הזו צריך לתחזק וכמובן שזה עולה כסף. כמה כסף? משמעותית פחות ממה שיעלה חשבון החשמל הרגיל. בגלל שמדובר על בתי מלון, יכול מאד להיות שלא יהיה מצב של ייצור חשמל עודף, ואולי אפילו יהיה צורך בחשמל נוסף מחברת החשמל. כך או כך, במרבית המקרים בתחשיב הכללי, מגלים כי מדובר על מהלך משתלם שחוסך הרבה מאד כסף. מה שצריך לזכור שבתי מלון הם מבנים גדולים עם גגות רחבים ובהרבה מקרים גם לא מעט שטחים פתוחים. העובדה הזו מאפשרת להתקין מערכות גדולות ביותר ולכן זה משתלם ביותר. כמו כן צריך לזכור שאילת היא עיר שטופת שמש. גם בשיא החורף מדובר על שעות ארוכות של שמש ומעט מאד ימים מעוננים ועל כן זה יהיה מהלך נכון וכדאי ב-90 אחוזים מהמקרים.

האם זה בא לטובת הצרכן?

בהחלט. כאשר העלויות הכלליות של בתי המלון נמוכות יותר, הם יכולים להציע לנו הצרכנים מחירים נמוכים והוגנים יותר.

והכי חשוב – הסביבה

אבל עם כל הכבוד לדברים האלה, הדבר החשוב ביותר הוא הנושא הסביבתי כאן. מלונות מייצרים הרבה פסולת וזיהום ומעבר שימוש באנרגיה סולארית יצמצם את זה משמעותית. מעבר לכך, מדובר על מהלך חברתי שבהחלט עשוי לעודד עסקים אחרים רבים לשקול זאת ויקדם אותנו כמה צעדים קדימה אל עבר עתיד נקי יותר.

בשורה התחתונה – ניצול אנרגית השמש דרך מערכות סולאריות זה צעד מתבקש וכדאי בהחלט עבור בתי מלון באילת. נקווה שנראה את זה קורה בהיקפים גדולים בעתיד.

נגישות