מאנלוגי לדיגיטלי: למה עסקים חייבים שעון נוכחות?

רוצים להתחיל לנהל את הכניסות והיציאות של העובדים שלכם בחברה? אתם במקום הנכון. במאמר הבא נלמד מה זה שעון נוכחות ולמה כדאי לכם להתקין אותו בחברה שלכם.

מה זה שעון נוכחות?

שעון נוכחות הוא חלק ממערכת טכנולוגית והוא מהווה אמצעי בעזרתו העובדים מדווחים את שעות העבודה שלהם. כיום יש מגוון מערכות נוכחות שפועלות באופנים שונים, יש מערכות שעובדות לפי החתמה של כרטיס, יש כאלה שעובדות באמצעות טביעת אצבע ועוד. באמצעות שעון הנוכחות המעסיק יכול לעקוב אחר כמות השעות החודשים של העובד, לשלם לו בהתאם לשעות הנוכחות האלה וכמובן לבדוק האם יש חריגה או חוסר בשעות.

מה היתרונות של שעון הנוכחות בעבודה?

מיצוב של עמדת המעסיק כמנהל

ראשית וללא קשר למעקב אחרי השעות, שעון הנוכחות מייצרת בקרב העובדים את התחושה שיש ניהול בחברה. ללא שעון נוכחות כל עובד יכול היה להגיע למשרדים מתי שבא לו מבלי לדווח. שעון הנוכחות גורם לעובד להרגיש שהוא צריך לעמוד בזמנים ובתנאים שהמסגרת מציבה לו. אגב, הדבר נכון במיוחד לחברות שנוהגות להעסיק את העובדים שלהן במודל היברידי ומעוניינות לבצע מעקב אחר היעילות של המודל הזה.

 

הגברת התפוקה של החברה

בסופו של דבר החברה משלמת לכם על מנת שתהיו נוכחים במשרד בכל יום ביומו ותתרמו לצמיחה שלה. חברה רצינית לא יכולה להרשות לעצמה את החופש המלא לעובדים בלי להתקין שעון נוכחות, מכיוון שבמצב כזה גם התפוקה שלה עלולה להיפגע. חברה שמתקינה שעון נוכחות במשרדים יכולה כל הזמן לבחון את התפוקה שהיא מקבלת מהעובדים שלה ביחס לשעות העבודה וכמובן לבצע את ההתאמות הנדרשות על מנת להגביר את התפוקה עוד יותר.

שקיפות מול העובדים

כשאתם מתקינים שעון נוכחות במשרד אתם למעשה גורמים לעובדים שלכם שאתם שקופים לגמרי איתם. אין לכם מה להסתיר מהם, הם אלה שמחתימים כרטיס וגיליון השעות שמתקבל בסוף החודש הוא הגיליון שמשקף באמת את הנוכחות של העובד במשרד. גיליון השעות יכול להיות זמין לעובדים כל העת וכך הוא יכול כל הזמן לדעת מה מצבו והאם יש לו חוסר והוא צריך להשלים את השעות החסרות לו. כלומר, כשאתם מתקינים שעון נוכחות חשוב גם שתסבירו לעובדים שלכם למה זה טוב דווקא עבורם.

אילו סוגי שעונים קיימים?

שעון רגיל: שעון נוכחות רגיל הוא שעון שבאמצעותו העובד יכול להחתים כניסה ויציאה בלבד.

שעון החתמה מרובה: שעון שמאפשר לעובדים להחתים שתי כניסות ושתי יציאות, מעולה במיוחד לארגונים שהעובדים בהם יוצאים לפגישות בחוץ ועדיין רוצים לעשות מעקב.

שעוני נוכחות מפותחים: מדובר בשעונים שמעבר להחתמות הרגילות מאפשרות לעובדים לסמן חריגות מהשגרה. אנחנו מתכוונים בין השאר ליציאה או כניסה מוקדמת, שעות נוספות וכדומה. בנוסף, אלה שעונים שמאפשרים לעובד לסמן איחור או יציאה מוקדמת באמצעות סימון מיוחד.

איך תבחרו את שעון הנוכחות המתאים לכם?

לפני הכול חשוב לציין, אנחנו ממליצים לכם שלא לבצע את המהלך הזה בהפתעה, הכינו את העובדים שלכם. בכל אופן, אם אתם חברה קטנה שמכילה עד 20 עובדים אנחנו בהחלט ממליצים לכם להתקין שעון נוכחות רגיל ופשוט, אין לכם למה להיכנס להוצאות מיותרות.

עם זאת, אם אתם חברה גדולה המונה כמה עשרות אנשים ויותר מזה, אנחנו כבר ממליצים לכם לבחור בשעון נוכחות מתקדם יותר, כזה שבאמת יאפשר לכם גם לנהל את הכניסות והיציאות של העובדים וגם לבצע ניתוחים שונים על שעות העבודה.

לסיכום

אם אתם רוצים להתחיל ולנהל את הכניסות והיציאות של העובדים שלכם בחברה, אנחנו בהחלט ממליצים לכם להתקין שעון נוכחות.

נגישות