מדריך לבתי מלון: איך לבחור ספק שירותי ענן מומלץ?

תחום בתי המלון הוא תחום תחרותי מאוד, בוודאי בעיר תיירות כמו אילת. בכדי לשרוד ואף להצליח ולבלוט בתחרות זו, חייבים למנף מערכות מחשוב באופן מחושב מאוד. אחד ה"סודות" המודרניים לכך, הוא שימוש חכם ב"שירותי ענן". מה זה אומר? וכיצד בוחרים בספק איכותי לנושא זה? אלה כמה תובנות וטיפים מסייעים:

שירותי הענן ומגוון יתרונותיהם

שירותי ענן זמינים כיום במגוון רחב והם כבר הפכו לרכיב סטנדרטי, בסל הפתרונות האפשריים לעסקים. כמעט כל סוג של פעילות מחשוב עסקית, זמין כיום גם בגרסה של שירות ענן. מומחי חברתGNS   מייעצים איך לבחור ספק שירותי ענן היטב. אבל עוד לפני הבחירה, חשוב להבין את היתרונות ששירותים אלה מציעים: מודל של שכירה במקום רכישה, חסכון ניכר במשאבים (כסף, כוח אדם, זמן ועוד), שיפור הגמישות העסקית, השרידות ועוד.

חשיבות הבחירה החכמה

ספק ענן טוב (שחשוב כמובן שיהיה גם ספק אינטרנט טוב בשביל שהענן יעבוד כראוי), הוא ספק אמין, אשר תוכלו להפקיד בידיו בראש שקט את המחשוב שלכם. למעשה, לא מעבירים לספק הענן את כל המחשוב שלכם, אלא רק את חלקו. אך גם חלק זה, עשוי להתבטא בפעילויות עסקיות קריטיות ובמידע קריטי שיישמר אצל הספק. למרות שמחשוב ענן עשוי להרגיש כאילו הוא מתבצע היישר אצלכם בעסק, הרוב יימצא בפועל במיקום מרוחק, אצל הספק. כך שחיוני לבחור בספק שנראה לכם אמין, בעל מוניטין טוב ורמה מקצועית גבוהה.

מגוון השירותים

ספק הענן שתבחרו, חייב כמובן להציע שירותים שאתם מעוניינים בהם. כללית, זה עשוי להתבטא בשירותים כמו שרתים וירטואליים או שירותי אחסון. ספציפית עבור בתי מלון, הדבר עשוי להתבטא בשירותים מורכבים הרבה יותר, דוגמת ERP בענן. ככל שתשתמשו ביותר שירותי ענן, כך יהיה הגיוני לצרוך אותם ממספר קטן של ספקי ענן. זאת, בכדי לצמצם את הסרבול של עבודה מול ספקים מרובים. מצד שני, כדאי להיזהר מספקי ענן אשר מציעים יותר מדי סוגי שירותים שונים ואינם מתמחים ממש בשום דבר.

תשתיות

חשוב שתהיינה לספק הענן תשתיות איכותיות. פריסת שרתים רחבה ברחבי העולם, מאפשרת לספק להבטיח שירות יותר אחיד, בכל מצב. היא גם מאפשרת לו להגיש שרות עם ביצועים אופטימאליים, למשתמשים במיקומים גיאוגרפיים שונים. לתשתית האיכותית היבטים טכניים נוספים רבים, דוגמת שימוש בדיסקים מסוג SSD. אבל מבחינתכם כלקוחות, זה מתבטא בשורה התחתונה בהמשכיות עסקית ובזמינות וזמני תגובה גבוהים של שירותי הענן.

מדריך לבתי מלון: איך לבחור ספק שירותי ענן מומלץ?

התחייבויות

הספק אמור לעמוד מאחורי הביצועים שהוא מספק, בצורה רשמית. הסכם רמת שירות (SLA) שנחתם מולו, יכלול התחייבות להיבטים שונים כאלה. ישנם מפרטים טכניים של שירותי ענן שונים שתבחרו, רמת זמינות שאליה הספק מתחייב כדומה.

תמיכה

רמת התמיכה הטכנית חשובה מאוד בהקשר זה. מחד, מדובר בשירותים שלא יהיו בשליטתכם המלאה. לגבי מחשוב פנימי שממוקם במלון עצמו (כמו מחשבים שולחניים), אם וכאשר ישנה תקלה, יש לרוב צורך דחוף לטפל בה. צורך זה יכול לקבל מענה מהיר, ממי שמטפלים עבורכם בציוד המחשוב. כך צריך להיות גם מול ספק הענן, לגבי שירותיו, באמצעות התמיכה הטכנית שלו.

עלויות

כעקרון, מחשוב ענן לרוב מוזיל עלויות. לכן לא חייבים לשים את השיקול הכספי במקום ראשון וגם לא חכם לעשות כך. מאידך, חייבים להכניס גם שיקולים כאלה לתמונה.

לסיכום

מומלץ לבתי מלון לבחור ספקי ענן בתשומת לב רבה. כמו כן, כדאי לנצל את העובדה שקל יחסית לעבור בין ספקים כאלה והסיכון "להינעל" אצל ספק אחד קטן יחסית.

נגישות