בדרך לחופשה המשפחתית: 5 פעילויות יצירה לילדים – שמתאימות לנסיעה ארוכה

איך להעסיק את הילדים בנסיעה? ובכן, זו שאלה שלא מעט הורים מתמודדים עמה מידי יום, ובייחוד כשמדובר בנסיעות ארוכות כמו נסיעה לאילת. רגע לפני שתחגרו חגורות ותצאו לדרך – אספנו 5 רעיונות ליצירה עם הילדים במהלך הנסיעה. סקרנים?

טושים לציור

אחת הפעילויות הטובות ביותר לנסיעה ארוכה, היא ללא ספק גם הפשוטה ביותר: ציור וצביעה. תוכלו להצטייד מבעוד מועד בטושים לציור, כאשר יש שלל סוגים שונים, והיצע רחב של טושים שמתאימים לילדים. כדאי להביא עמכם חוברות צביעה כמו גם מחברות חלקות, על מנת שהילדים יוכלו לצייר ולצבוע במהלך הנסיעה באופן חופשי, וליהנות מפעילות שתסייע להם להעביר את הזמן.

טיפ: מיטיבי הלכת מבינכם, יוכלו לבקש מהילדים לצייר במחברת החלקה את שלל האלמנטים שהם רואים במהלך הנסיעה, כמו רכבים, עצים, נופים מדבריים (ויש לא מעט כאלה בדרך לאילת) וכו'.

אוריגמי

פעילות אוריגמי היא פעילות מצוינת לנסיעות, והיא מתאימה בעיקר לילדים מעל גיל 6. אם זו הפעם הראשונה שהילדים מתנסים באוריגמי, כדאי לאפשר להם להכין דמויות מקיפולי נייר כבר בבית, כמה ימים לפני הנסיעה.

ברחבי הרשת תוכלו למצוא הדרכות כתובות וסרטונים בשפה העברית. את ההדרכות אפשר להדפיס, ואת הסרטונים אפשר לקבץ לפלייליסט אחד שילווה את הילדים במהלך הנסיעה. אל תשכחו לרכוש מספיק דפי אוריגמי, כי מדובר בפעילות ממכרת במיוחד, שתעסיק את הילדים לכל אורך הדרך.

בדרך לחופשה המשפחתית: 5 פעילויות יצירה לילדים - שמתאימות לנסיעה ארוכה

יצירה עם מדבקות

מדבקות הן חומר גלם מעולה ליצירה, משום שהן מתאימות גם לילדים בגיל הרך וגם לילדים גדולים. הפעילות טומנת בחובה לא מעט יתרונות, גם ברמה הקוגניטיבית וגם מבחינת מוטוריקה עדינה. איך יוצרים עם מדבקות? האמת שזה מאוד פשוט – רכשו חבילות של מדבקות מסוגים שונים, אלה יכולות להיות מדבקות עגולות, מדבקות של דמויות ואפילו מדבקות עם מרקמים מיוחדים. הצטיידו במחברת עם דפים חלקים, ואפשרו לילדים להדביק את המדבקות בחופשיות.

טיפ: ילדים גדולים יותר, יוכלו ליצור סיפור בהמשכים באמצעות המדבקות או ציורים מיוחדים. זה גם מאתגר אותם מבחינה מחשבתית, וגם גורם לפעילות להיות ארוכה – ובכך להעסיק אותם לאורך זמן.

פעילות עם אלמנטים מן הטבע

לא משנה מהיכן אתם מגיעים, הנסיעה לאילת היא ארוכה. אבל מלבד זאת, טוב לדעת שבדרך יש לא מעט יעדים נהדרים שניתן לעצור בהם, בין אם להפסקה יזומה ובין אם לא. מומלץ לתכנן מראש היכן תעצרו להפסקה, כשרצוי להעדיף יעד שבו ניתן לערוך פיקניק בטבע (או לפחות לשלוף את הסנדוויצ'ים ולאכול עם הילדים). לאחר הארוחה, אספו אלמנטים מן הטבע, כמו עלים, אצטרובלים וענפים, ונסו ליצור עמם עבודות יצירה שונות. גם אם הפעילות לא תתקיים במהלך הנסיעה, תוכלו לבקש מהילדים לתכנן את היצירה שלהם, וכשתגיעו לבית המלון הם יוכלו לפצוח במלאכה.

פיסול דמויות עם מנקי מקטורות

יצירה עם מנקי מקטורות יכולה להתאים למגוון רחב של גילאים. תוכלו לרכוש חבילה של מנקי מקטורות צבעוניים בחנויות היצירה השונות, ולתת לילדים לפסל באמצעותם דמויות שונות (כמו שבלולים, פרפרים וכו'). זו פעילות נהדרת לנסיעה משום שאינה מלכלכת, ומאפשרת לילדים להתנסות במרקם ייחודי (מה שתורם מאוד לוויסות החושי שלהם).

להעסיק את הילדים בנסיעה זה לא קל, אבל אפשרי. כאשר אתם מגיעים לאילת, אל תשכחו להצטייד בכל חומרי היצירה השונים, כשמומלץ להביא גם כמה משחקים לדרך (לכל מקרה). נוסף על כך, אל תשכחו לארוז מים בכמות שתספיק לכולם, כמו גם אוכל וחטיפים.

נסיעה טובה!

נגישות