נוסעים לאילת? כך תשמרו על עצמכם בכבישים

בין אם אתם נוסעים לחופשה או גרים בעיר הדרומית, אנחנו רוצים שתשמרו על עצמכם בדרכים. למה כדאי להקפיד על נסיעה במהירות המותרת ואיך נזהרים בירידות התלולות? כל התשובות לפניכם.

הקפידו על נסיעה במהירות המותרת

זה נכון שבשנים האחרונות הכבישים לדרום התפתחו מאד ולפעמים נסיעה במהירות המקסימלית המותרת מרגישה לנו כמו זחילה, אך אנחנו בכל זאת ממליצים לכם להקפיד על המהירות המותרת. כאן למשל תוכלו לקבל הסבר על מהירות נסיעה סבירה, זה יסייע לכם לקבל איזה שהוא מושג בנושא. בכל אופן, נסיעה במהירות המותרת תסייע לכם לשמור מרחק מהרכב שלפניכם, להימנע מתאונות קשות ולהגיע לאילת בשלום.

היזהרו בירידות התלולות

זה לא באמת משנה באיזו דרך תבחרו לנסוע לאילת, בסופו של דבר תצטרכו לרדת בירידות התלולות באחד מהדרכים המובילות לכביש הערבה. אנחנו ממליצים לכם להקפיד על משנה זהירות בירידות הללו, לשמור על מהירות נסיעה איטית במיוחד ולא להיכנס במהירות לסיבובים חדים. בדרך כלל על הכבישים של הירידות התלולות נוסעות משאיות כבדות ולא פעם תמצאו את עצמיכם מזדחלים מאחוריהן. השתדלו שלא לעקוף אותן באזורים מסוכנים, גם אם זה ממש מציק לכם לנסוע במהירות איטית כזו.

היזהרו בכבישים דו כיווניים

בדרך לאילת תוכלו למצוא את עצמכם נוסעים עשרות קילומטרים בכבישים דו כיווניים ללא גדר הפרדה. במצב כזה, כל טעות הכי קטנה של סטייה מהנתיב או עקיפה בפס לבן. לכן, הקפידו על משנה זהירות בכבישים כאלה, אל תצאו לעקיפה במקומות מסוכנים ואל תסטו מהנתיב שלכם בשום מצב.

 

 

אל תעצרו בצד הדרך

הטיפ הזה נכון כמובן לכל סוג של נסיעה, בטח ובטח בכל הקשור נסיעה לאילת. אל תעצרו בצד הדרך אם אתם לא ממש חייבים ולא מדובר בעצירת חירום. זו בדיוק הסיבה שבגינה בסעיף הבא נסביר לכם למה אנחנו מעדיפים שתעשו עצירות להתרעננות. גם אם לילד יש פיפי ואתם חייבים רק להביא משהו מתא המטען, אל תעשו את זה. בכבישים בדרך לאילת חולפים רכבים רבים במהירות, לרבות משאיות שעלולות שלא להבחין בכם ולפגוע ברכב שלכם. בהקשר זה חשוב לנו לציין כי כדאי לעשות ביטוח לרכב כדי לבטח עצמכם לכל מצב.

עצרו להתרעננות

במיוחד אם אתם מגיעים לאילת ממרכז הארץ ובטח שאם מצפונה, צפויות לכם שעות ארוכות של נסיעה. זה יכול להיות קצת מתיש עבורכם והדבר האחרון שאנחנו רוצים זה שתירדמו במהלך הנסיעה. לכן, הקפידו לעשות עצירות להתרעננות, גם אתם ממש כבר רוצים להגיע למלון שלכם. מומלץ לאכול משהו קטן, לשטוף פנים ואפילו קצת למתוח את הגוף ולו על מנת שתוכלו להישאר ערניים במהלך הנסיעה. בדרך לאילת יש מגוון רחב של מקומות נוחים מאד לעצירה, בין אם בכביש הערבה ובין אם לפני כן, אנחנו ממליצים לכם להיעזר בהם.

השתדלו לא לנסוע בחשיכה

גם אם אתם ממש אוהבים לנסוע בשעות הלילה, את הנסיעה לאילת אנחנו ממליצים לכם לעשות באור יום. במהלך היום סביר להניח שהיו יותר ערניים, מה גם שהנהיגה בתנאי כביש קשים היא קלה הרבה יותר. זה בטח נכון לנסיעה הלוך עם הירידות המסוכנות, אך הטיפ הזה רלוונטי כמובן גם לדרך חזרה למרכז. אם אתם כבר נאלצים להיכנס לחשיכה, אנחנו ממליצים לכם לנסוע עם אורות גבוהים ובמידה ויש ערפל או אובך, מומלץ אפילו להדליק את פנסי האזהרה האחוריים של הרכב.

לסיכום

אם אתם נוסעים לאילת ורוצים שהנסיעה תעבור בשלום ללא תאונות מיותרות, אנחנו ממליצים לכם ליישם את הטיפים שהצגנו במאמר זה.

נגישות