נופשים בסופ"ש: אפשר לקרוא תהילים גם באינטרנט

אם אתם נופשים באילת בסוף השבוע הקרוב ומודאגים מהעובדה שאין לכם סידור, אתם יכולים להיות רגועים. במאמר הבא נסביר איך תוכלו לקרוא פרקי תהילים אונליין באינטרנט, גם אם אתם יוצאים לדרך ללא סידור.

קוראים תהילים גם בסופ"ש

לפני שאנחנו מרחיבים קצת תהילים ומה זה תהילים, חשוב לנו שתדעו שאם אתם יוצאים לחופשה ולא לקחתם אתכם את הספר, כל הפרקים זמינים אונליין. כלומר, גם אם אתם עושים עכשיו סופ"ש באילת וזקוקים לתהילים ליום שישי, אתם יכולים להיות יותר מרגועים שיש לכם את זה אונליין. לא צריך להיסחב עם הספר ולבקש טובות מאנשים שאתם לא מכירים, לוחצים על הקישור, בוחרים את הפרק וקוראים.

את ספרי התהילים תוכלו למצוא בצורה מסודרת ובחלוקה לפי היום או השם של הספר. לדוגמא, תוכלו בין השאר למצוא תהילים ליום שבת, יום ראשון וכן הלאה, וכן תהילים לרפואה, תהילים להצלחה ועוד. בנוסף, תוכלו למצוא קטגוריה של חלוקה לפי ימות השבוע, חלוקה חודשית וכן חלוקה לפי תהילים לסגולות השונות. כל הפרקים נמצאים בדף הראשי ואין צורך ללחוץ על כפתורים על מנת לעבור מפרק לפרק, אין ספק שזה נוח מאד.

מה זה תהילים?

ספר תהילים הוא אחד מספרי המקרא בכלול בחל הכתובים. הוא נכתב על ידי דוד המלך בין השאר ומשמעות השם היא "דבר שבח". מדובר למעשה בקובץ של מזמורים שונים, כאשר כל מזמור עומד בפני עצמו כיצירה נפרדת. בספק יש בסך הכל 150 מזמורים המיוחסים לדוד, אך חשוב לציין שהוא לא חיבר את כלום, בין השאר יש בתהילים מזמורים שמיוחסים למלכיצדק, משה, אברהם, אסף ושלושת בני קורח.

נופשים בסופ"ש: אפשר לקרוא תהילים גם באינטרנט

למה קוראים תהילים?

ספר תהילים הוא אולי הספק הספר מוכר ביותר בכתובים, מהסיבה הפשוטה שיש בו מזמור לכל סיטואציה. את התהילים נהוג לקרוא במה שנקרא שעת רצון, כשחשים בסכנה, כשנמצאים ליד מיטתו של חולה הקרוב אלינו ולמעשה בכל עת שאנחנו מרגישים קרובים לאלוהים. המסורת היהודית אומרת שהלוויים היו קוראים את ספר תהילים בבית המקדש כשהיו עובדים את עבודת הקורבנות. באופן כללי נהוג לקרוא את תהילים מכיוון שיש לו סגולה לעורר רחמי שמיים.

מתי מומלץ לקרוא תהילים?

היהדות ממליצה לקרוא תהילים בשעות היום וממליצה לקרוא תהילים עם פירוש בשעות הלילה. עם זאת, מכיוון שהיא ממליצה גם לקרוא תהילים ולא לשבת בטל, לא מדובר בתקנה שאין לעבור עליה. כמובן שאם קרוב שלכם נמצא במצוקה, בצרה או שהוא חולה חלילה, היהדות מתירה ואף ממליצה לקרוא תהילים בכל שעות היום, על מנת שהבורא יעשה חסד ויעזור לאדם זה. בכל אופן, היהדות אוסרת על קריאת תהילים בתשעה באב בלבד וכן לא במקום שיש בו ריח רע כמו שירותים.

למה יש מזמור לכל יום בשבוע?

המזומרים הללו נקראים גם שיר של יום, שיר מסוים לכל יום בשבוע. המזמורים הללו נאמרים בכל יום לפני תפילת שחרית והם נבחרים בהתאם לשירה של הלויים בבית המקדש בעת שהם מקריבים את קרבן התמיד. אם בוחנים את המצב בעבר, ניתן לראות שיש עדות קדומה ראשונה לקריאת תהילים ליום השבת. רבות העדויות שמדובר למעשה בנוהג כללי ולמזמורים לכל בים בשבוע ולא רק ליום השבת, הרשימה הזו מופיעה במשנה, במסכת התמיד, פרק ז', משנה ד'.

לסיכום, אין ספק שכיום יש פתרונות קלים ונוחים לקריאת פרקי תהילים אונליין וגם אם יצאת לחופשה בלי הסידור, אתם יכולים להיות רגועים שהפרקים זמינים עבורכם כל העת אונליין באינטרנט.

נגישות