נוסעים לאילת: כיצד נערכים לנסיעה ארוכה?

נוסעים לאילת עם חברים, יוצאים לחופשה משפחתית או שבכלל בא לכם להתנתק לגמרי ולנסוע לבד? זה לא משנה איך תעשו את זה, חשוב מאד שתגיעו בשלום ולכן יש צורך להתכונן לנסיעה כמו שצריך. הנה כמה דגשים חשובים ודברים שממש כדאי לעשות לפני נסיעות לאילת ונסיעות ארוכות בכלל. שמרו על עצמכם והכי חשוב – תהנו המון, אה?

פונים לבורא בהודיה וקוראים את תפילת הדרך

לפני נסיעה ארוכה תמיד כדאי לקחת רגע ולבקש שמירה והגנה ואין דרך טובה יותר לעשות את זה מאשר עם תפילת הדרך. כאן תמצאו תפילת הדרך לקריאה נוחה מהטלפון הנייד ותוכלו למצוא אותה לפני שאתם יוצאים לחופש החלומית שלכם באילת.

בודקים את הרכב

לפני כל נסיעה ארוכה חשוב מאד לבדוק את תקינות הרכב ולבצע פעולות בסיסיות שיבטיחו נסיעה בטוחה. בדקו את מצב השמן והמים, ודאו שהצמיגים תקינים ומלאים, ודאו שיש מים בוישרים ושיש לכם גם מיכל ספייר, בדקו את תקינות הצמיג הרזרבי. בקיצור, ודאו לחלוטין שהרכב ערוך ומוכן לנסיעה כדי למנוע תקלות ומצבים מסוכנים מראש.

ארזו חטיפים ושתייה

נסיעה ארוכה לאילת היא נסיעה שצריך לחדש בה אנרגיה. לפי שתגיעו למסעדות המומלצות בעיר, ודאו שיש לכם נשנושים לדרך שיחזירו כוח לגוף וישמרו עליכם עירניים ורעננים. במקום חטיפים לא בריאים מומלץ בחום ללכת על נשנושים קצת יותר טובים לגוף. אתם יכולים למשל לחתוך לעצמכם ירקות טריים, גזר, גמבה, עגבנייה, קצת חסה, כל מה שאתם אוהבים. אל תשכחו גם לקחת אתכם כמות מספיק גדולה של מים, במיוחד אם אתם נוסעים בחודשים החמים יותר של השנה.

 

 

הכינו פלייליסט מראש

נסיעה ארוכה של 3-4 שעות (ועבור חלקנו יותר) זה משהו שצריך להתכונן אליו כמו שצריך ושווה בהחלט להכין פלייליסט עם כל השירים שאתם אוהבים. הכינו כמה רשימות השמעה ואפשר גם לשמור מראש פודקאסטים מעניינים. נסיעה לאילת היא הזדמנות מצוינת להשלים כמה הסכתים טובים שכבר מזמן רציתם לשמוע. אם אתם נוסעים עם הילדים אגב, כדאי להכין גם רשימות השמעה עבורם עם שירים אהובים וסיפורים מעניינים, יש סיכוי לא רע שקצת ישעמם להם במהלך הדרך, מה שמוביל אותנו היישר לנקודה הבאה.

נוסעים עם ילדים? אתם חייבים להעסיק אותם

נסיעה כל כך ארוכה עשויה להיות קשה לילדים שלכם ולכן כדאי לחשוב מראש על רעיונות להפעלות ודברים שיעסיקו אותם. האייפד או הטלפון הנייד במידה מוגבלת זה בסדר גמור, אבל אתם בטח לא רוצים שהילדים שלכם יבהו במסכים כל הדרך לאילת. הביאו להם חוברות צביעה וצעצועים נחמדים ושווה גם ליזום משחקי נסיעה משותפים כמו ארץ עיר ודברים אחרים בסגנון.

הקפידו על עצירות התרעננות תכופות

זה לא משנה כמה התכוננתם מראש, העייפות במהלך הדרך תבוא גם תבוא היא. עליכם לנהוג באחריות ולכבד את עצמכם, משפחתכם ושאר משתמשי הדרך. עצרו בכל שעה (שעה וחצי בגג) ולכו לשירותים, אכלו משהו, תנו לעיניים שלכם קצת מנוחה מהדרך המעייפת והחדגונית. היו סמוכים ובטוחים גבירותיי ורבותיי, כי צעד זה עשוי להיות בבחינת צעד מציל חיים. ומה יותר חשוב מקדושת החיים בעצם?

לישון שנת לילה טוב ולא לצאת לדרך עייפים

אז הכנתם פלייליסט נהדר מראש, ארזתם את כל הציוד לילדים, תכננתם את הנסיעה ואת העצירות שלכם בדרך והכנתם כריכים יאמי יאמי מראש? נפלא! זה הזמן לשנת לילה טובה ומרעננת ולעולם לא לנסוע אחרי לילה של שתיית משקאות משכרים.

לסיכום

בדיקה אחרונה שהכל ארוז כמו שצריך ואפשר לצאת לדרך. תהנו!

נגישות