פתיחת עסק באילת: מדריך מיוחד ליזמים

לא מעט יזמים אילתיים או תיירים שמגיעים לעיר הדרומית, מבקשים לפתוח עסק באילת, בין אם מדובר בעסק שקשור לתחום התיירות ובין אם לא. איך עושים זאת באופן מושכל, ומה חשוב לדעת? ריכזנו את הפרטים החשובים בנושא.

מתחילים מההתחלה

לפני הכל נציין שהקמת עסק חייבת להיעשות באופן חוקי, ולכן יש לפתוח עוסק מתאים (מורשה, פטור וכו') ולעדכן את הרשויות. מלבד זאת, חשוב לבנות תוכנית עסקית ממוקדת, על מנת להבין אם מדובר בעסק רווחי, וכמובן לבנות את המודל השיווקי והעסקי של העסק העתידי שלכם. מומלץ לבצע מחקר שוק, להבין אם יש קהל לעסק שלכם (ובייחוד אם יש קהל באילת), וכמובן להכיר את המתחרים על הצד הטוב ביותר (ככל שתכירו את המתחרים שלכם יותר לעומק, כך תוכלו לנהל ולשווק את העסק שלכם טוב יותר). לצד כל אלה, רצוי להיעזר ברואה חשבון שיסייע לכם להבין מהי הבירוקרטיה הכרוכה בהקמת עסק, והאם יש צורך להנפיק גם רישיון עסק או אישורים מיוחדים.

עסק באילת – יתרונות וחסרונות

אחד היתרונות הבולטים שבפתיחת עסק באילת, הוא כמות התיירים שמגיעה אל העיר מידי שנה, ובייחוד בחודשי הקיץ, שנחשבים לעונה החמה של התיירות בעיר. עסק שפונה אל תיירים עשוי להיות מאוד רווחי ומצלח – כל עוד מתכננים אותו באופן מושכל ונכון. גם למיקום העסק יש חשיבות, משום שאם אתם מתכננים להתבסס על תיירים, מוטב שתקימו את העסק באזורים שאליהם מגיעים תיירים, כמו הטיילת, הקניונים וכו'. חוץ מזה, קחו בחשבון שאל אילת מגיעים גם תיירים מחו"ל, ולכן רצוי לשלב פרסומים גם בשפה האנגלית, או לחלופין להעסיק עובדים שדוברים אנגלית היטב.

מלבד זאת, נציין כי אם העסק פונה לתושבי אילת, רצוי שתבצעו חקר שוק על מנת לוודא היכן יהיה המיקום האידיאלי ביותר של העסק שלכם (בהנחה ומדובר על עסק פיזי).

ומה לגבי הטבות מס? נכון, באילת לא גובים מע"מ, ויש גם לא מעט עסקים שזכאים להטבות מס שונות, ועם זאת נציין שלא כל עסק מקבל את ההטבות הללו. מה עושים? פשוט מאוד – פונים למס הכנסה ומבררים אילו זכויות והטבות מגיעות לכם, מה תוכלו לנצל וכיצד להתנהל בהמשך הדרך. גם רואה החשבון שלכם יוכל לסייע בנושא ולייעץ לכם, ולו כדי שתוכלו לבצע מהלכים כלכליים נכונים.

פתיחת עסק באילת: מדריך מיוחד ליזמים

חשוב לתת דגש גם לשיווק וקידום העסק

עסק שמתבסס על תיירים יצריך מכם שיווק וקידום שונה מאשר עסק שפונה לתושבי העיר, וחשוב מאוד לקחת את זה בחשבון. אם מדובר בעסק גדול, כדאי להיעזר באנשי מקצוע עם ניסיון בשיווק לתיירים, אבל אם מדובר בעסק קטן, תמיד תוכלו להתחיל את השיווק באופן עצמאי ומשם לצמוח.

שנסכם?

הקמת עסק באילת טומנת בחובה לא מעט יתרונות, וגם לא מעט חסרונות. עם זאת, עם תכנון נכון ומושכל, תוכלו לפתוח עסק רווחי בעיר שייצר בעבורכם הכנסה, בין אם הוא נשען על קהל יעד של תיירים ובין אם לא.

בהצלחה.

נגישות